İzmir: +90 232 261 63 35

Sosyal Medyada Biz}

Mevcut Müşteriler için %15 İndirim Fırsatı
Daha önce Falcon elektronik'ten ürün alan mevcut müşterilerimiz bu ve tüm ürünlerde daimi %15'lik bir indirim hakkına sahip oluyorlar. Daha önce ürün almadıysanız bu ürünü aldığınızda sonraki alışverişlerinizde geçerli %15'lik indirim hakkınız olacak.
ÜRÜNLERİ GÖRÜNTÜLE

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik Haşerat Kovucu ile birlikte kimyasal zehir de kullanacak mıyız?
FALCON Elektronik Haşerat Kovucu kullanılan mekanlarda fare zehiri kullanmaya gerek yoktur. Yavru farelerin olduğu depo gibi yerlerde, dışarıyı bilmeyen yavrular ilk anda çıkışı bulamazlarsa daha sonra içerde malzeme altlarında en zayıf etkilenen yerler bularak yaşamaya çalışırlar. Bunları yapışkan kullanarak temizleyebilirsiniz. Dışarıdan fare girişi olmayacağı için, mekanınız sürekli temiz kalacaktır. Böcekler, çıkış yolu bulamayıp günlerce kıvranırlar. Hoş bir görüntü oluşturmazlar. Yuvalarını terk eden böcekleri ve karıncaları süpürerek bitirmek mümkün olmuyorsa, marketlerde satılan ucuz böcek spreyleriyle, kuytuları,köşeleri, duvar diplerini ve kapı eşiklerini ilaçlayarak biran önce kurtulabilirsiniz. FALCON Elektronik Haşerat Kovucu takılı olduğu sürece yuvalanıp çoğalamazlar.uraya cevabı yazınız
Daha önce de ilaçlama yaptık – yaptırdık kökünü kurutamadık neden?
Çünkü; böcek türleri, vücutlarına ve ayaklarına temas eden zehirin etkisiyle, kuruyarak ölürler. Solunum yoluyla ölmezler. Highsonic Haşere Kovucu olmadan yapılan ilaçlamada, duvar içlerinde canlı böcek kalacağı için, dışarıda ki ilacın etkisi geçince, böcekler tekrar yuvalarından çıkarak iç mekanda görünmeye başlarlar ve duvar çatlaklarında üremeye devam ederler. Tabiki FALCON Elektronik haserat kovucu olmadığı surece.
Bitlere, tahtakurularına, karşı etkisi nasıl?
Bitler ve Tahtakuruları da kan emen, hastalık taşıyan haşerelerdir. Highsonic Haşere Kovucu onları da etkiler. Diğer böcekleri etkilediği gibi. Bitin yoğun olduğu Tavuk çiftliklerinde Highsonic Haşere Kovucu takıldıktan sonra, Yumurtalarındaki bitleri bile etkileyerek yumurtadan çıkmalarına neden olur. Bilahare bitlerin tavuktan, kafesten yere inip en etkisiz mekanda, adeta yumak oldukları görülmüştür. (Bit, tahtakurusu, pire mücadelesi yapanlar bilirler ki, Yumurtasındayken bit’e zehir tesir etmez.Elektronik Haşerat Kovucu onları yumurtasında bile rahat bırakmaz.) Süpürülüp bahçede yakıldıktan sonra bir daha bite rastlanmamıştır. Tahtakurularından Pirelerden ne yaptıysa kurtulamayanlar, FALCON Elektronik Haşerat Kovucu’ yu taktıkları gece rahat uyudular. 2 gün sonra evi komple ilaçlayıp temelli kurtuldular!
Fare -sıçan hareketinin kesilmediği mekanlar olur mu?
1000m.karelik bir mekanda, sadece 100m2 Alana etkili Elektronik Haşere Kovucu modelimizden takarsanız netice alamazsınız. Bu nedenle, mekanlara uygun etki kapasitesinde Elektronik Haşere Kovucu cihazı takılmalıdır.
FALCON Elektronik Haşerat Kovucu’nun sineklerdeki etkisini nasıl anlayacağız?
Sineklerde etkilemediği sinek türü çoktur. Böceklerden kemiren, kan emen cinsleri etkilerken, sineklerden de sadece kan emen sivri sinek ve gerçek adı karasinek olan halk arasında at sineği diye bilinen sinekleri etkiler. Diğerlerinde etkisi daha azdır. Bazılarında ise hiç etkisi görülmez. Çöp ve meyve sineklerini etkilemediği gibi. Etkisine dahil olan sinek türleri adeta felç olurlar, etkisizleşirler. Dışarının sinek kaynadığı mekanlarda Elektronik Haşere Kovucu nun etkisi, iç mekanda sinek populasyonunun düşmesiyle görülür. Çevre özelliklerinden doğan sinek türlerine göre; Cihazın devamlı çalıştığı mekanlarda sinek popilasyonu nun P ile 0 arasında düştüğü görülmüştür.
Evde,İşyerimde bir çok bölme var. Her bölme,oda için ayrı cihaz mı gerekli?
Tek cihaz yeterlidir. Ev,İşyerinizin büyüklüğüne uygun tek cihazı merkezi bir yerde prize takmanız durumunda tüm mekanda etkisi eşit oranda hissedilecektir.
Evim müstakil tripleks. Her kat için ayrı cihaz mı almam gerekiyor?
Müstakilse sadece giriş katına güçlü bir cihaz takmanız, yürüyen haşere girişini kesmek için yeterlidir.
Elektronik,Elektrikli cihazlar üstünde olumsuz bir etkisi olur mu?
Hayır. Olumsuz bir etki söz konusu değil.
Evimiz 5 katlı ve her katın kapısı ayrı. Tek cihazla sorunu çözebilir miyiz?
Apartmanlarda her daire için ayrı cihaz kullanılması gerekir.
Ultrasonik ses nedir?
İnsanın duyamayacaĝı kadar (20 khzden yuksek) yuksek frekanstaki ses dalgalarıdır. Ultrasonik ses teknolojisi oldukça yaygın olarak görüntüleme, temizleme gibi birçok amaçta endüstride sanayi tesislerinde ve Tıpta yaygın olarak hastalık teşhis ve tedavisinde kullanılmaktadır.
İnsan saĝlıĝına bir zararı varmı?
Ultrasonik highsonic,elektromanyetik fare ve haşere kovucu cihazlarin insan saĝlıĝına bir zararı yoktur. bu konuyla ilgili rapor ektedir
Elektronik fare kovucu cihazları nasıl çalışıyor?
Gelenksel fare ve haşere mücadele yöntemleri temelde zehir yada tuzak kullanımına dayanmaktadır. Bizim satmış olduĝumuz Highsonik ve elektromanyetik mücadele cihazları fare ve haşereleri bulundukları ortamda rahatsız ederek terketmeye zorlamakta ortamda yuvalanmalarını imkansızlaştırmaktadır. Sonuç olarak fare yada haşere gibi zararlıllar daha konforlu üreyip barınabilecekleri bir yer aramak zorunda kalmaktadır
Highsonik ses etkisini nasıl gösteriyor?
Her hayvanın duyduĝu ses frekansı farklıdır. Genel kural büyük boy hayvanlar düşük frekans sesleri ufak hayvanlar ise yüksek frekanslardaki sesleri duyarlar. Highsonik kovucu cihazlar amacına ve hedefine uygun olarak Highsonik sesler yayarak haşere ve zararlılarda dayanamayacakları bir rahatsızlıĝa yol açarlar
Cihazın üzerindeki ayar düğmesi ne işe yarıyor?
ukarda belirtildiği gibi her hayvanın duyabildiği ses frekansı farklıdır.biz uretici olarak daha ekonomik olsun vede tek cihazdan bütün işlev görülsün diye bu cihazı ürettik.bu cihaz Türkiyede ilk dir
Zehir yada tuzak kullanmak varken neden bu cihazlara harcama yapayım?
Bunun birçok nedeni var. Birincisi zehirleri her ortamda yada koşullarda kullanamazssınız. Hele çocukların bulunduĝu ortamda zehir bulundurmak bazen ölümcül kazalara sebep olabilir. Gazetelerde bu tür acı haberleri içimiz burkularak çok sık okur yada çevremizden duyarız.Mücadele amaçlı zehirlerin hamilelik döneminde kullanılması bebek gelişimi üzerine zararlı olabildiĝi gibi nöro-toksiklerdir yani sinir sistemi üzerinede zararlı etkileri vardır. Gelişme dönemindeki çocukların bu zehirlere maruz kalması gelişmeleri ve hormonal dengeleri üzerine olumsuz etki yapar. Bu bulgular bilimsel olarak yapılan klinik ve labaratuar çalışmalarındada kesin olarak kanıtlanmıştır.Zehirlenerek öldürülen farelerle haşereler temizlenmleri yada uzaklaştırılmaları zor bir yerde iseler oldukça kötü bir koku yayarlar ve hastalık tehlikesi oluştururlar.Ayrıca fare yada haşerelerin zehirlere direnç kazanmaları yaygın ve herkes tarafından bilinen bir problemdir. Kullanılan zehirler evcil hayvanlardada ölüme yol açabilmektedir.Gıda üretim tesislerinde ise zehirli kimyasalları fare ve haşerelerle mücadelede kullanmak biryana, bulundurmak bile oldukça tehlikelidir.
Sizin ürünlerinizin piyasada bulunan benzeri ürünlerden farkı ne?
Son aylarda piyasaya deĝişik highsonic,ultrasonik elektronik cihazlar satışa sunulmuştur. Bu cihazlar genelde Asya ülkelerinde üretilmekte ve kaliteleri genelde standartların altında olabilmektedir. Bizim cıhazımız tamamen kendi uretimimiz olup geri iade oranı1000 de 1 dir.Fiyat olarakda gayet uygundur.Ülkemiz bu cihazları yeni yeni tanıdığı için fiyatlar bazı firmalar tarafından fazlaca abartılmıştır.Şirket olarak amacımız sürümden kazanmak ve insanlarımızı bu konuda bilgilendirmektir.
Evimdeki bit, pire gibi zararlılarla nasıl mücadele etmemi tavsiye edersiniz?
Bu tür zararlılarla mücadeleyi iyi planlamanızı tavsiye ederiz. Cihazları takmadan önce birkaç gün süre ile bir ilaçlama yapınız. Ultrasonik cihazlar haşereleri öldürmez ortamdan uzaklaştırır ve tekrar geri dönmelerine engel olur.Ilaçlama ile haşere populasyonunu temizleyip kontrol altına aldıktan sonra cihazları takınız ve 24 saat aralıksız çalışır durumda tutunuz. Kullanılan zehir haşere populasyonunu azaltır ancak zehirlerin bit ve pire yumurtaları üzerine bir etkisi yoktur.Highsonik ,Elektromanyetik-Ultrasonik özellikli cihazlar bit, pire gibi zararlıların yumurtalarını parçalayarak öldürür ve tekrar ortama girmelerini önler.
Bu cihazların bir garantisi varmı?
Ürünlerimiz 2 yıl üretim hatalarına karşı garantili olup ortama kullanma ömürleri 5 yıldır.Elektrik tüketimleri ise bir radyonunkinden fazla deĝildir.
FALCON Elekronik kovucudan ses işitecekmiyim?
Yüksek frekansları işitme kapasitesine sahip bazı kişiler belki bazı sesler işitebilir. Highsonik frekans sadece haşeratın duyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Elektromanyetik ses duyulabilen herhangi bir ses üretmez. Farklı haşeratı hedef almak için ürünümüz farklı frekanslara ayarlanabilir, bu frekanslar highsonik sesin altında olabilir ve normal insan kulağının duyabileceği aralığa yakın olabilir. Çok çok hassas, yüksek frekans işitme kapasitesine sahip bazı kişiler highsonik ses frekanslarını işitebilirler, fakat düşük frekansları kullandığınız zaman çok daha fazla sayıda insan bu frekansları işitebilir. Ürünümüzün üzerinde ayar düğmesi mevcutdur,Duruma gore dusurulebilir hatta dahada iyi olur cunku bu sekilde haseratlarında bagımlılık kazanmaları da engellenir
FALCON ELEKTRONİK HAŞERAT KOVUCU ne kadar süreyle etkili olacaktır?
Herbir cihazın çalışma ömrü yaklaşık 4 ila 5 yıl arasında değişmektedir. Bununla beraber, dikkatli kullanıldığı zaman kullanım ömrü 8 yılın üstüne bile çıkabilmektedir. Cihazın herhangi bir ayarlamaya veya servise ihtiyacı yoktur. Aletin içinde hareket eden herhangi bir mekanik parça olmadığı için uzun yıllar sorunsuzca çalışır. FALCON elektronik haşerat kovucuyu prize taktığınız zaman üzerinde mavi bir ışığın yandığını göreceksiniz, mavi ışık size cihazın çalıştığını belirtir.
Ürünlerinizle ilgili ne tür bilimsel testler yapılmışdır?
Ürünlerimizin çıkardığı sesin hem kompleksitesi hemde ürünlerimizin bazı yaygın haşerat üzerindeki etkileri test edilmiştir. Bu testler üniversitelerin bağımsız araştırma labaratuvarlarında yapılmıştır. Bu testlerin çoğu labaratuvarlarda fleksiglasdan deneme ortamlarında yapılmıştır, bazı testler ise normal mekanlarda yapılmıştır. Labaratuvarlarda yapılan testlerde hedef alınan haşeratın ultrasonik olarak korunan ortamlarda istatistiksel olarak önemli yüzdelerde azaldığı ve korunmayan ortamlara doğru hareket edip, yerleştikleri gözlemlenmişdir. Cihazın verimli olup olmadığını referanslarımızdan öğrenebilirsiniz.
Ürününüzden yayılan highsonic sesler benim evcil hayvanlarıma zarar verirmi?
FALCON Haşerat kovucu kedi, köpek, kuş, balık gibi ev hayvanlarını, yada koyun, inek, at, eşek gibi evcil hayvanları etkilemez, onlara herhangi bir zarar vermez. Ürünümüzü asla evcil fare, hamster gibi hayvanların bulunduğu ortama yerleştirmeyiniz, bu onlar üzerinde işitsel bir strese yol açar.
Kullanım maliyeti nedir?
Elektrik sarfiyatı çok azdır. Ayda birkaç yüzbin liralık elektrik tüketir. Ürünümüzü devamlı olarak prize takılı ve çalışır durumda tutunuz, fakat kısa bir süre için kapatmak sorun yaratmaz
Bazıları elektromanyetiğin zararlı olduğunu söylüyorlar, bu FALCON haşerat kovucunun zararlı olduğu manasınamı geliyor?
Ürünümüz zararlı değildir. Bu teknoloji sadece kablolamadaki halihazırdaki mevcut frekansları değiştirir.
Zehirli yemler, fare kapanları, yapışkanlı tuzaklar nasıldır?
Haşerat tuzaklardaki yemleri ve zehirli yemleri kolayca ulaşabileceği gıda kaynağı olarak görür ve bu potensiyel olarak daha fazla haşeratı oraya çeker. Tuzaklar ve yemler genellikle pahalıdır. Zehirler özellikle çocuklar için bir tehdit oluşturur, ayrıca zehirin öldürdüğü haşeratı ellerinizle temizlemek zorunda kalırsınız. Ayrıca en önemlisi, yeni haşerat hemen ölenlerin yerine gelir. FALCON Haşerat kovucu, haşeratı kontrol altına alma çabalarınızda ortamın “barındırma kapasitesi” ni düşürerek haşerat miktarında uzun dönemli ciddi azalmalara sebep olur. Diğer bir deyimle, haşeratın ortamda bulunan uygun gıda ve sığınma mümkünlüğüne göre bir barınma kapasitesi vardır. Örnek vermek gerekirse, haşerat gıda ve uygun sığınak bulmak için mutfağınıza ve bodrumunuza gelebilir. Haşerat, gıdanın miktarına ve bulundukları hacmin uygunluğuna göre belli bir sayıya kadar üreyecekdir. Buna ortamın “barındırma kapasitesi” denir. Zehirler ve tuzaklar sadece geçici bir süre için çözüm olabilecektir, çünkü kalan haşerat ölenlerin yerine “barındırma kapasitesi” ne kadar hızlıca üreyecekdir, yada yeni haşerat ölenlerin yerine gelecekdir. FALCON Haşerat kovucu kullandığınız zaman haşerat için düşmanca bir ortam yaratarak onları engellersiniz. Ortamın barındırma kapasitesini sıfıra düşürerek haşeratı yok edersiniz.
FALCON Haşerat kovucu nun hamile kadınlara ve bebeklere etkisi varmıdır?
Hayır yoktur. Highsonıc elektromanyetik Ulrasonik ses frekansları katı nesnelere işleyecek kadar enerji taşıyamazlar, insan cildine de işleyemezler, dolayısıyla insanlara herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.
FALCON Haşerat kovucu yu taktıktan sonra etkili olabilmesi için ne kadar süre bekleyeceğim?
Ürünümüzü taktıktan sonraki ilk birkaç gün etrafda daha fazla haşerat görmeniz mümkündür. Bu süreye biz “dışarı kaçma” süresi deriz, bu süre zarfında duvarlarda yuvalanmış haşerat, yuvalarından dışarı kaçacakdır. Çoğu haşerat FALCON Haşerat kovucu nun yarattığı rahatsız ortamdan uzaklaşacaktır. Fakat belirsiz bir süre daha etrafda haşerat görmeye devam edebilirsiniz. Elektronik haşerat kontrolünün etkisini göstermesi bir kaç gün, bazı uç şartlarda birkaç haftaya kadar sürebilir. Etki süresi şu faktörlere bağlıdır: -Haşeratın ne kadar ses dalgalarına maruz kalacağına, -Kaçabilecekleri yaşam alanlarında yerleşik diğer haşerat ile yapacakları mücadelenin güçlüğüne. -Hava şartlarının haşeratın dışarı kaçmasına ne kadar müsade edebildiğine. Ama tahmininizden kısa sure önce bu sorunlardan kurtulacaksınız
Çok nemli bir ortamda FALCON Haşerat kovucu doğru çalışırmı?
Nemin oranı % 85 i geçtiği zaman bu ultrasonik sesin etkisini azaltır. Bu nedenle ultrasonik ses, nemin çok yüksek olduğu ortamlarda daha az etkili olacaktır. Fakat nemin elektromanyetik ve highsonic ses için bir önemi yoktur. Ürünümüzün elektromanyetik ve highsonic özelliği doğru çalışır
Haşerat, FALCON Haşerat kovucu ya karşı bağışıklık kazanırmı?
Hayır. Ürünümüz 22 – 145 kHz arasında çift tepe noktalı karmaşık bir frekans tarama teknolojisi kullanır. Yoğunluk, karmaşıklık ve değişen frekanslar haşeratın kullanılan sese alışmasına mani olur.
Niçin FALCON elektronik haşerat kovucu kullanmalıyım?
Rahatlığınız için; elektronik haşerat kovucu, boşaltılacak, değiştirilecek tuzaklar, zehirli yemler v.b. gerektirmez. Etkinlik; eletronik haşerat kovucuların etkinliği kanıtlanmıştır. Hijyen; eletronik haşerat kovucunun kokusu, zehiri, artığı, zararı yoktur. Doğa için güvenli; elektronik haşerat kovucular doğamızı zehirlemezler.